William S. Burroughs. Narkašas.

Knygos aprašymas.

„Narkašas“ (Junky) – raktinis skandalingojo amerikiečių rašytojo Williamo S. Burroughso romanas: kelias į pagrindinį rašytojo kūrinį “Nuogus pusryčius” (Naked Lunch). Iki šiol itin mielai visame pasaulyje skaitoma, gan paprastai parašyta knyga, pirmąsyk išleista 1953 m., buvo pirmoji pokario literatūrinė bomba, sėkmingai sprogusi po oficialiosios kultūros pastatu epochoje, kuri buvo pasiryžusi nesutaikomai ir neretai isteriškai kovoti prieš narkotikus.  

Williamas S. Burroughsas buvo pavojingiausias iš visų bytnikų kartos rašytojų… Jis buvo dvigubas anarchijos agentas ir nesutaikomas prisitaikėliškumo bei visų vyriausybinių opiatų kontrolės agentūrų priešas. – Rolling Stone

Williamas S. Burroughsas laikomas vienu įtakingiausių XX a. rašytojų, kiti kritikai mano, kad jo prozos vertė yra smarkiai pervertinta, tačiau beveik niekas neneigia milžiniškos konceptualių Burroughso literatūrinių idėjų įtakos literatūrai ir kitoms kultūros sritims.

Mano vertinimas.

Knyga yra narkašo žvilgsnis į save. Jis šaltai aprašo tuščią laiko leidimą, supratimą, kad tik plaukia pasroviui, sukdamas amžiną narkomano ratą kaifas-kumaras, kumaras-kaifas. Kaip ir kiekvienas narkomanas, jis stengiasi užbaigti šį ratą, bet ir be narkotikų gyvenimas jam atrodo tuščias, todėl jis vėl susileidžia dozę. Rašymas Burroughsui yra terapija, bandymas kuo nors užpildyti savo laiką. Juose nėra savo veiksmų analizės, apmąstymų, tik papasakojami įvykiai. Šią knygą turbūt geriausia skaityti tada, kai esi pernelyg pavargęs skaityti sudėtingesnes knygas arba nori sužinot apie narkomanų gyvenseną.

Balai.

3/5

Parašykite komentarą

Filed under 3/5, Amerikos rašytojų kūryba

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s