Knygų aprašymai – Liūnė Janušytė. Korektūros klaida

Knygų aprašymai

Tęsiu savo seriją Knygų aprašymai ir šįkart rašysiu apie tarpukariu parašytą Liūnės Janušytės knygą ‘Korektūros klaida’. Knygoje tarpukario inteligentė pirmuoju asmeniu pasakoja savo gyvenimą Paryžiuje. Studentai meninkai iš Lietuvos kartu nuomojasi kambarius Paryžiaus Lotynų kvartale, bendrauja ir bastosi po Paryžiaus kavines. Liūnė suvilioja juodaodį iš Antilų salų, kuris ją beviltiškai įsimyli, bet moteriai jis tik įdomus, anksčiau neregėtas žaislas.

Romane Liūnė yra laisva, savarankiška, vertina draugystę su vyrais ir bodisi šeimos gyvenimu. Nors knygų aprašymai nesutaria, bet aš manau, kad tai kone visiškai autobiografinis kūrinys. Pagal nepakeistus vardus galima atpažinti realius žmones – dailininką Paulių Augių-Augustinavičių, grafiką Vytautą Petravičių (jis ir iliustravo romaną „Korektūros klaida“) ir aktorių Juozą Miltinį. Knygoje tikrai karaliauja menas ir bohema, lengvas stilius ir galybė šmaikščių, ironiškų pastabų.

Taip pat labai įdomu palyginti tarpukario inteligentų ir dabartinę savivoką, manau šie skirtumai ar panašumai ne kartą privers nusistebėti. Galiu pridurti, kad man tai didžiausią įspūdį padariusi tarpukario knyga ir vieną iš labiausiai patikusių lietuvių rašytojų knygų apskritai. Balas 5/5

Parašykite komentarą

Filed under Korektūros klaida

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s